Rok s Insomniou

Ani sa mi tomu nechce veriť a už je to rok, odkedy vyšla Insomnia. Viem, že netrpezlivo očakávate Hypersomniu, vráťme sa ale o trošku späť.

Jednou z najčastejších otázok, aké dostávam, je, ako to vlastne celé začalo. Roky som sa venovala osobnému a profesnému rozvoju, motivácii, knihám a zdraviu. Prečo skok k sci-fi?

S myšlienkou, že by som začala písať fikciu, som sa pohrávala dlho. Nadšenie opadlo vždy, keď sa predo mňa postavila otázka: Ale o čom budem písať? Napísala som zopár krátkych poviedok, ale stále to nebolo „ono“. Odsunula som tento nápad bokom, viacmenej som to vzdala. Myslela som si, že písanie fikcie jednoducho nie je pre mňa.

Ubehol nejaký čas a ja som opäť neskoro v noci sedela za notebookom (pre mňa tzv. prirodzené prostredie). Bola som unavená, ale mala som pred sebou kopec práce. Vtedy sa mi na rozum vkradla myšlienka o totálnej nespavosti. A začala som písať…

Kniha bola spočiatku len krátkou poviedkou. Stále som však mala pocit, že o takejto téme možno napísať viac, omnoho viac… A dnes už viete, že krátka poviedka prerástla do trilógie a… eh… neviem…. žeby aj do prequelu??? :-))) Uvidíme… :-)))

V Insomnii píšem, že každá kniha je risk. Bude sa páčiť? Nebude sa páčiť? Nikdy neviete… A nevedela som to ani ja. Napriek tomu som písala a postupne uverejňovala kapitoly na mojej webstránke. Prichádzali prvé späťné väzby, prvé pozitívne ohlasy.

Ako to všetko dopadlo, už viete – kniha možno i vám stojí doma v knižnici, za čo vám ďakujem!!:-)) 1. júna 2016 sa kniha dostala na pulty kníhkupectiev a dovolím si povedať, že zožala úspech, o akom sa mi ani nesnívalo. Insomnia sa už počas predpredaja zaradila medzi 100 najpredávnejších kníh na Martinus.sk a v tomto rebríčku sa udržala krásnych 100 dní.

Práve teraz, na začiatku júna 2017, sa dostala do predpredaja 2. časť trilógie s názvom Hypersomnia (kde na tie názvy chodím, že?) a nájdete ju na tomto linku. Insomnia sa prekladá do českého a anglického jazyka a teda sa príbeh o nespavosti šíri i za hranice, čo mi robí veľkú radosť.

Za tento rok som stretla mnoho úžasných ľudí a tiež navštívila niekoľko nových miest. Ale čo ma teší najviac?

Vy. Každý jeden čitateľ, ktorý dal môjmu príbehu šancu. Minulý rok sme sa mohli stretnúť na besedách v Bratislave, Žiline, Košiciach, Nitre a na Bibliotéke a tento rok chystám besedy tiež (insomniadiary.com/booksignings).

Okrem osobného stretnutia sa so mnou budete môcť spojiť i cez live chat na facebooku – najbližšie už 5.6.2017. v podvečerných hodinách na mojej fb stránke facebook.com/vladimirasebova

„Vidíme“ sa v pondelok na facebooku!

Viac fotiek z besied a informácie o trilógii nájdete na www.InsomniaDiary.com

Pridaj komentár