4 najlepšie knihy za prvý polrok 2018

4 najlepšie knihy za prvý polrok 2018

Keď sa ma niekto spýta na to, aké knihy odporúčam, zvyčajne odpovedám protiotázkou: „Si si naozaj istý, že si pripravený na túto konverzáciu?“ :-)))) Debaty o najlepších knihách sa dokážu pretiahnuť tak veľmi, že sa zmení ročné obdobie. Ušetrím vás toho 🙂 Tu sú v krátkosti štyri najlepšie knihy, ktoré som prečítala za prvý polrok 2018.

Elena Favilli – Príbehy na dobrú noc pre rebelky (Good Night Stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women)
Táto milá knižočka je určená pre deti, no inšpiruje i nás dospelé ženy. Je to súbor krátkych príbehov o významných ženách v histórii ako napríklad Coco Chanel, Virginia Woolf, Jane Austen alebo Maya Angelou. Každý príbeh vám zaberie len pár minút čítania, preto je kniha skutočne vhodná pred spaním. K príbehu je zároveň pridaná pekná ilustrácia od rozličných umelcov.

Leigh Bardugo – Vrania šestka (Six of crows)
Kniha, o ktorú minulý rok zakopol asi každý milovník fantasy. Ja som sa k nej dostala až na začiatku roka 2018. Príbeh o šiestich vyvrheľoch vás zavedie do prehnilého Ketterdamu. Spočiatku sa mi do deja dostávalo ťažšie, nakoľko som nečítala nič zo sveta griše (napravím to), ale len čo som sa troška zorientovala, príbeh ma vtiahol a ja som sa dostala do toho bodu, kedy chcete čítať a čítať a čítať a zároveň nechcete, aby kniha skončila :-)))

Alexandra Bracken – The Darkest Minds
Začalo to celkom nevinne – stiahla som si z Amazonu ukážku zdarma 🙂 Po pár minútach čítania som vedela, že túto knihu proste musím mať. Ukážku som preletela ako nič a už aj som si ebook sťahovala do kindle appky na mobile. Príbeh je o deťoch s nadprirodzenými schopnosťami, je to 1. časť trilógie, príbeh práve prichádza do kín. Čo viac dodať? Ak sa vám páčila Insomnia, odporúčam 🙂 (kniha je, myslím, zatiaľ len v angličtine)

Joseph Campbell – Hrdina tisících tváří (The Hero With a Thousend Faces)
Ak píšete fikciu, na túto knihu nemôžete nenaraziť. S Cestou hrdiny (Hero’s Journey), o ktorej Campbell píše, som sa stretla v mnohých študijných materiáloch týkajúcich sa písania v zjednodušenej forme prispôsobenej písaniu fikcie a ako schéma mi visí nonstop pred očami na mojej nástenke nad pracovným stolom, pri ktorom píšem. Pri písaní fikcie sa bez nej neobídete. Campbell prepája grécku mytológiu s telogickým príbehmi a s poznatkami C. G. Junga a S. Freuda. Knihu The Hero With a Thousend Faces považujem za spisovateľskú bibliu. Neprekvapuje ma, že sám George Lucas na nej postavil Star Wars. Neprekvapuje ma, že úspech Star Wars bol postavený na tejto knihe.

Knihy, ktoré práve čítam, pridávam aj na svoj goodreads účet.

Pridaj komentár