Postinsomnické pocity alebo budem písať ďalej?

Postinsomnické pocity alebo budem písať ďalej?

Tri roky dozadu o takomto čase som písala prvý náčrt Insomnie. Dodnes mám doma všetky pomocné papiere o chronickej insomnii, o Primrose Hill či o drogách proti nespavosti. Chcela som napísať krátky príbeh, ktorý sa akýmsi zázrakom premenil na knižnú trilógiu a dnes sú všetky tri knihy na poličkách kníhkupectiev.

Som na konci a predsa sa cítim byť znova na začiatku. Premýšľam, čo bude ďalej.

Po vydaní poslednej časti trilógie Paralýza som sa ako spoluautorka podieľala na knihe 49 hrdiniek slovenského biznisu. Je to kniha o podnikaní žien na Slovensku, teda od fikcie je to odklon najviac, ako to len ide. Bol to však tak príjemný a užitočný projekt, že keď som dostala ponuku na knihe spoluautorčiť, nemohla som odmietnuť.

Počas písania Insomnie som sa tiež dostala ku skvelým projektom, ktorým sa venujem a zaberajú mi dosť času. Píšem content marketing a copywriting články pre niekoľkých klientov a agentúry a pootváralo sa mi zopár zaujímavých dverí. Vo viacerých z nich vidím nielen potenciál a hodnotu, ale tiež ma práca na nich baví. Narozdiel od insomnikov však nezvládam fungovať 24/7 :-))

Otázka, či budem po skončení trilógie písať ďalej, padla po prvý krát už počas besied k Insomnii pred tromi rokmi. Po publikovaní tretej knihy sa začala objavovať o to viac. A moja odpoveď?

ÁNO! Absolútne a totálne áno.

A aký žáner?

Aha, mňa to sci-fi a fantasy proste baví. Je to takto jednoduché. Bavia ma reálne príbehy prepletené s určitým nemožnom, s fantáziou a niečím, čo nemôžete zažiť v bežnom živote. Sci-fi, fantasy, dystópia, cyberpunk… S krimi príbehom uprostred, posypané trochou romantiky a prepletené akciou a dejovými zvratmi. Yaaayyy

Či mám nápady? Nápady nikdy nie sú problém! Je to presne naopak – vybrať si ten, na ktorom chcem práve pracovať. A potom na ňom pracovať – to je tá najťažšia časť, haha.

Spomínala som, že chcem napísať spin-off k Insomnii. Stále je to aktuálne, stále je to otvorené. Je mnoho priestoru, mnoho otázok… Príbeh o Harper? O Noydovi? O tom, ako sa otvorilo Northern sanatórium? Alebo aký život naozaj prežil TEN z Paralýzy? (no spoilers here) Tlačená kniha alebo ebook? hm hm …

Mám nápady aj na príbehy z iných svetov. Stand alone knihy aj série.

Rada by som tiež pomohla druhým pri písaní. Pre Podnikajte.sk píšem sériu článkov pre začínajúcich autorov, ktorá je zameraná predovšetkým na písanie z pohľadu podnikania a marketingu. Dlhšie mám v mysli aj online kurz alebo koučink pre autorov, kde by som sa venovala viac i technickej stránke písania – teda ako vytvoriť príbeh ako taký. (Ak píšete a chcete poradiť, dajte mi vedieť!)

Je to zvláštny pocit mať doslova prázdny papier pred sebou. Je v tom niečo slobodné, lákavé a zároveň ma to desí. Už viac nepíšem s myšlienkou, že si môj príbeh možno niekto niekedy prečíta, ale pre existujúce publikum – pre vás 🙂

Pridaj komentár