TRILÓGIA INSOMNIA

Sara Nickson je mladá spisovateľka žijúca v Londýne, ktorá trpí totálnou insomniou – nikdy nespí. Zatiaľ čo je jej kariéra rozbehnutá, v osobnom živote sa jej nedarí. Všetko sa zmení, keď sa jej pokúsi niekto ublížiť a ona je nútená vyhľadať cudzinca,  ktorého už mesiace sleduje. Ten jej povie pravdu, ktorá zmení jej život navždy.

  • 1. časť – Insomnia  (slovensky 2016, česky 2017, anglicky 2018)
  • 2. časť – Hypersomnia (slovensky 2017)
  • 3. časť – Paralýza (slovensky 2018)

Knihy boli nominované na ocenenia Anasoft Litera a Panta Rhei Awards 2017.  

KNIHY NÁJDETE V KAŽDOM KNÍHKUPECTVE

www.martinus.sk

Insomnia (1. časť)

Snažím sa žiť normálny život, verte mi. Cez deň mi to ide. Rozdávam úsmevy, podpisy a zmluvy na nové knihy. Keď ale večer všetci odídu do sveta, v ktorom pre mňa nie je miesto, musím si nájsť nejakú zábavu… 25 rokov bez spánku… Viete si to predstaviť? Čo by ste robili so všetkým tým časom vy?

Len pred pár dňami som zistila, že nie som jediná. Stretla som ďalších nespiacich ľudí – insomnikov. Prijali ma do ich tajného klubu. Jedinou podmienkou je, že o insomnii musím mlčať.

Niečo ale nie je v poriadku. Niekto ma sleduje. Je to kvôli insomnii? Alebo mi dochádza čas tak, ako mi to kedysi predpovedali? Pôjdete so mnou?

Sara Nickson je mladá spisovateľka žijúca v Londýne, ktorá trpí totálnou insomniou – nikdy nespí. Zatiaľ čo je jej kariéra rozbehnutá, v osobnom živote sa jej nedarí. Všetko sa zmení, keď sa jej pokúsi niekto ublížiť a ona je nútená vyhľadať cudzinca, ktorého už mesiace sleduje. Ten jej povie pravdu, ktorá zmení jej život navždy.

 

RECENZIE OD KNIŽNÝCH BLOGERIEK

Kath the bookworm
„Nevím proč, ale mám od českých/slovenských autorů menší očekávání. Nemůžou přeci napsat takovou pecku jako je třeba Harry Potter, Hra o trůny nebo Hobita.Dobře, takhle kvalitní díla už asi nikdo nenapíše, ale proč by od českých nebo slovenských autorů nemohly vznikat dobré knihy? Mohly! Důkazem jsou napříkladKaziměsti od Martina Bečana a nebo třeba Insomnie!!!“ Celá recenzia – v češtině

Marry’s World
„Do knihy som sa okamžite začítala a ľahko som sa dokázala vžiť do života hlavnej hrdinky…. Insomnia je niečo nové, iné, odlišné od toho, čo som doteraz čítala.“ Celá recenzia

Nyshtia books
„Ja Saru milujem. Milujem jej povahu. Milujem ako rozmýšľa. Milujem aj to ako sa k vám prihovára… A proste občas mám strach pretočiť ďaľšiu stranu pretože absolútne nevieš čo sa deje.  Ten dej je tak super napísaný že nemôžeš predvídať. Absolútne nič…“ Celá recenzia

Svet kníh
„Bolo to akčné, romantické, nadprirodzené, prepracované, premyslené, miestami vtipné a vážne originálne.“ Celá recenzia

Book, thought, dream
„Nechýba romantika a celý dej okorenila povaha hlavnej postavy jej občasná nezodpovednosť a chuť užívať si všetok čas ktorý jej Insomnia poskytuje… Dej bol naozaj veľmi pútavý a udržal ma pri knihe až kým som ju celú nedočítala.“ Celá recenzia

Hypersomnia (2. časť)

Počas dvadsiatich piatich rokov bez spánku ma len tak niečo nevystrašilo. Vyraďovala som alarmy, prestrkovala som sa cez pootvorené okná, rozdýchavala som tie najkritickejšie recenzie svojich kníh pre deti.

Potom sa to stalo. Tisícky kilometrov od všetkých problémov, ktoré som nechala v Londýne. Niečo sa zmenilo… Stratila som to, po čom som nikdy netúžila a čo ma celý život ťahalo ku dnu. A ja urobím všetko pre to, aby som insomniu získala späť. Nielen kvôli sebe alebo kvôli Bartonovi, ale aj preto, aby som ochránila celý svet.

V druhej časti trilógie Insomnia sa Sara vracia do života, ktorý v Londýne zanechala. Jej kariéra je zničená, brat Ben plánuje vlastnú budúcnosť a do klubu insomnikov viac nemôže vstúpiť. Keď si uvedomí, že v stávke je nielen jej vzťah s Bartonom, ale aj bezpečnosť celého sveta, stojí pred ťažkou úlohou. Musí požiadať o pomoc toho, ktorý tu pre ňu celý život nebol, a rozhodnúť sa, či chce zostať v upršanom Londýne alebo v slnečnom Los Angeles.

RECENZIE OD KNIŽNÝCH BLOGERIEK

Ermen books
„Atmosféra druhého dielu Insomnie sa od toho prvého nelíši iba počasím, ale viacerými faktormi: hĺbavejšou prepracovanosťou, rýchlejšou dynamikou deja a predstavením nových postáv na scéne…“ Celá recenzia

Head in books
„Knižka bola počas celého čítania pútavá a oceňujem (aj keď zároveň preklínam, lebo sa neviem dočkať pokračovania), že ku koncu bola čoraz napínavejšia a ako čitateľ som sa pri nej ani nestihla nudiť, práve naopak.“ Celá recenzia

Marry’s World
„V Hypersomnii sa stretávame s množstvom starých postáv, ale veľa ich aj pribúda. Dokonca sa objavia aj také, ktoré by čitateľ už možno ani nečakal. Každá postava má svoj charakter a pôsobí reálne.“ Celá recenzia

„Nielenže tam je hlavná dejová línia, ale popri nej sa tvoria aj ďalšie dejové línie. Nakoniec sa všetky spoja a vytvoria dokonalý celok.“ Celá recenzia 

 

Paralýza (3. časť)

Mala to byť obyčajná svadba. Kvety, torta, oslava lásky a insomnici, ktorí po udalosti ach v Los Angeles hľadali aspoň trochu zábavy. Všetko zmenilo jediné dievča, ktoré túžilo po slobode.

Po stáročia sme sa schovávali pred ľudstvom. Žili sme v tieni a v utajení a ožívali v čase, keď ostatní spali. Stretávali sme sa v úzkych kruhoch a dúfali, že sa o nás nikto nedozvie.

Naše tajomstvo však bolo odhalené. Svet už nikdy nebude ako predtým. Stal sa z nás terč a hrozba. A my môžeme buď bojovať o svoju záchranu, alebo sa nechať navždy vyhubiť.

V poslednej časti trilógie Insomnia stoja Sara a Barton pred ťažkou skúškou. Keď sa na internet dostane video s dievčaťom, ktoré ľudstvu prezradí existenciu insomnikov, svet sa navždy zmení. Sara s Bartonom sa vo víre chaosu snažia nájsť cestu a zachrániť tých, na ktorých im najväčšmi záleží. Zavedie ich to ďalej, než by sami chceli.