DCÉRA ZIMY – obálka, mapa, anotácia a dátum vydania

DCÉRA ZIMY – obálka, mapa, anotácia a dátum vydania

Dcéra zimy vychádza už toto leto. Pozrime sa na obálku, fantasy mapu vnútri knihy a anotáciu príbehu o bohyni smrti Morene.

Veľmi sa teším, že moja nová kniha Dcéra zimy vychádza už 27.8.2021 vo vydavateľstve CooBoo. Kniha je inšpirovaná slovanskou mytológiou a rozpráva príbeh o bohyni smrti Morene a jej sestre Vesne.

O čom je Dcéra zimy?

„Sú len dva spôsoby, ako sa stať nesmrteľnou – narodíš sa ako bohyňa alebo sa staneš príšerou. My sme to druhé.“ 

Večný život sa stal ich prekliatím. Keď všetkými obávaná Morena zachráni svoju sestru Vesnu pred popravou, prvý raz za celé veky má nádej na zlomenie kliatby. Na prahu dospelosti ich totiž uväznili vo svete živých. Morena sa stala nesmrteľnou a Vesna uviazla v beznádejnom kolobehu – vždy v najkratší deň roka umrie a následne sa znovuzrodí. 

A teraz, po dlhých stáročiach, konečne našli niekoho, kto im dokáže pomôcť. Kým postupne odhaľujú tajomstvo, ktoré sa skrýva za ich prekliatym osudom, musia čeliť nielen samotnému vládcovi podsvetia a bájnym príšerám, ale aj obyčajnej ľudskej zlobe a vlastnej minulosti. 

Podarí sa im zlomiť kliatbu alebo s nimi bohovia rozohrajú celkom inú hru? 

Obálku ilustrovala ilustrátorka a obálkarka Lenka Šimečková. Vnútri knihy nájdete tiež fantasy mapu a ilustrácie Moreny a Vesny, ktoré ilustroval ilustrátor a komiksový tvorca Brian Terrero.

Dcéra zimy je už v predaji. Nájdete ju u Albatros media alebo v každom kníhkupectve.


V českom preklade vychádza kniha 23.9.2021 vo vydavateľstve Fragment.

Dcéru zimy si už môžete pridať na Goodreads.

Pridaj komentár